Lęšiai akims

Lęšiai akims

Tikriausiai išgirdęs diagnozę „jūsų regėjimas suprastėjo, reikės jį koreguoti“ ne vienas žmogus pirmą akimirką išsigąsta, kokia didelė finansinė investicija tai bus. Paplitusi nuomonė, kad regos korekcijos priemonės yra prabangos prekės; ypač dažnai taip galvojama apie akinius. Tačiau išsigąsti visiškai neverta — tai, kad reikalinga regos korekcija, jokiu būdu nėra neišsprendžiama problema, nes labai gera alternatyva yra lesiai akims. Jų kaina tokia maža, kad regėjimo gerinimas ne tik nekels papildomo streso, bet ir jį mažins, taip padarydamas gyvenimą džiugesnį ir šviesesnį.

Akiniai ar kontaktiniai lęšiai?

Akiu lesiai kainos atžvilgiu yra pranašesni už akinius. Už akinius gali tekti sumokėti ir kelis šimtus litų ar netgi daugiau. Jų kaina priklauso ne tik nuo dioptrijų — pagrindinės priežasties, dėl kurios akims reikalingi akiniai, bet ir nuo rėmelių, jų formos, spalvos, kokybiškumo, o kartais — ir nuo gamintojo vardo, prekinio ženklo. O lesiai akims kainuoja nuo poros dešimčių litų iki daugiausiai šimto ar poros šimtų.

Žinoma, net jei naudosite ilgalaikius kontaktinius lęšiukus, juos įsigyti reikės kelis kartus, nes pasibaigus galiojimo laikui, lesiai, jei vis dar bus naudojami, akims gali būti netgi pavojingi. Akinius galima naudoti tikrai labai ilgą laiką. Tačiau pasitaiko tokių atvejų, kad rega dar labiau suprastėja (arba, jei pasiseka, pagerėja), tada juos tenka keisti. Kontaktinius lęšius pakeisti ne tik paprasčiau, bet ir, kaip jau minėta, pigiau. Be to, su jais, priešingai negu su akiniais, nereikia rūpintis, kad rėmelių forma ar spalva išeis iš mados, deformuosis, suluš, o patys stiklai suduš ar įsibrėš (ir tai trukdys gerai matyti). Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad akių lęšiams taip pat reikia priežiūros: juos reikia plauti specialiu skysčiu, išsiimti prieš einant miegoti ir pan.

Lesiai akims turi ir dar vieną privalumą — estetinį. Akinius reikia derinti prie veido bruožų ir formos, be to, pasitaiko, kad jie žmonėms paprasčiausiai netinka. Lesiai tokių problemų nesukelia — jie, tilpdami ant akies rainelės, visiškai nekeičia veido bruožų, o jei išsirinksite tokius, kurie paryškina ar suteikia akims visiškai naują spalvą, galėsite nustebinti ir save, ir kitus.

Kokius išsirinkti ir kiek kainuoja?

Jei jau nusprendėte, kad jums reikalingi būtent akių lęšiai, tikriausiai juos rinksitės taip pat pagal kainą. Pigiausi, žinoma, vienadieniai, trumpam naudojimui skirti lęšiukai. Paprastai jie yra kaip laikina pagalba, pavyzdžiui, kelionių metu, kai nėra galimybės tinkamai prižiūrėti ilgalaikius lęšius. Arba vienadieniais kontaktiniais lęšiais pasinaudoti gali tie, kurie mano, kad jų jautrioms akims ši korekcijos priemonė gali būti visiškai netinkama. Tuo įsitikinti galima tik išbandžius, todėl sumokėti kelis ar keliolika litų už trumpalaikes linzes neturėtų būti sudėtinga.

Ilgalaikio naudojimo lęšių kainos prasideda nuo dvidešimties litų ir kinta, priklausomai nuo dioptrijų, gamybos technologijos (taigi ir kokybės) bei kitų faktorių. Akiu lesiai spalvoti kaina yra brangiausi iš visų, nes jie labiau skirti estetinėms reikmėms, o ne akių gydymui. Tačiau ir jų kaina prasideda maždaug nuo trisdešimties ar keturiasdešimties litų. Taigi, ir akiu lesiai spalvoti kainos aspektu yra žymiai patogesnis sprendimas už akinius.

Kaip žinia, dauguma žmonių šiais laikais, kai visi gana sunkiai brendame iš ekonominės krizės, ieško įvairių būdų, kaip sutaupyti. Ieškant kontaktinių lęšių, tai taip pat įmanoma, nes optikos rinka gana konkurencinga, todėl prekiautojai nuolat siūlo įvairias akcijas ir nuolaidas. Ypač daug jų sulaukia lesiai internetu — čia kainos ir šiaip paprastai yra mažesnės, o prekės pristatomos tiesiai į namus arba artimiausią paštą. Taigi, beveik nereikia nei piniginių, nei laiko sąnaudų, kad įsigytumėte tai, kas jums patinka.

Apibendrinant, jei prireikė taisyti regą, išsigąsti tikrai nereikia. Labai patogi akių korekcijos priemonė — lesiai akims — yra prieinama lengvai ir pigiai. Lęšius ir pritaikyti lengviau, negu akinius, ir pakeisti, ir prižiūrėti. Todėl jie ne tik padės pagerinti regą, bet ir patys tikrai nekels jokių papildomų rūpesčių, streso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *