Užkrečiamų ligų centras

Užkrečiamų ligų centras

Yra tam tikrų dalykų, kurių nežino vieni žmonės. Kiti net nėra su jais susidūrę ir jiems neįdomu. Dar kiti yra su jais susidūrę, bet niekada nežino kas tai yra konkrečiai ir kaip tai yra įvardijama. Vieni žino mažiau, o kiti – daugiau. Taip jau yra ir nieko čia nepadarysi. Tačiau yra tam tikri dalykai ir patirtys, kurie yra tokie universalūs, kad apie juos nežinoti yra tiesiog neįmanoma. Tai gali būti maistas – kas nėra girdėjęs apie maistą? Jei kažkas nebūtų girdėjęs apie maistą, toks žmogus net nebegyventų. Tuomet yra visa aibė kitų dalykų: visi žino apie oro būtinybę, nes tokia būtinybė paprasčiausiai ateina su elementariausia žmogaus patirtimi. Nuo pat pirmųjų gyvenimo sekundžių, dar prieš sąmoningai suvokiant tai, oro būtinybė yra jaučiama jau pirmuoju įkvėpimu. Yra ir dar milijonas dalykų, kurie ateina kartu su gyvenimiška patirtimi, su pačiu gyvenimu, kurie yra gyvenimo paketo dalis. Tačiau dar vienas toks dalykas yra ne kas kita, kaip ligos.

Nors žmogus gali ir nesirgti visą gyvenimą, gali niekada asmeniškai nebūti susidūręs su ligomis ar liga, ateina momentas, kai tokia patirtis vis tiek yra neišvengiama. Tarkim nors tu ir niekada nesi sirgęs, kažkas tavo pažįstamų ar draugų rate neišvengiamai bus sirgęs. Net jei gyvenimas yra toks, kad net ir šeimoje, draugų ar pažįstamų tarpe niekas nėra sirgęs ir tokia patirtis yra nesuvokiama, tai dar nėra viskas. Šiandieninės medijos tokį nežinojimą padaro neįmanomu. Kiaulių gripas ir kitos plintančios, užkrečiamos ligos reiškia, kad su ligos sąvoka vis tiek bus susidurta, anksčiau ar vėliau.

Viena iš tokių medijų yra užkrečiamų ligų prevencijos centras. Jis ne tik realiai rūpinasi įvairiomis tokių ligų prevencijos akcijomis, bet ir užtikrina pakankamą visuomenės informavimą apie tas ligas. Tai – būtina. Juk užkrečiamos ligos – ne juokas. Tai nėra tik paprasta liga, kuria susirgęs žmogus gali pats sau gyventi, nekenkdamas kitiems. Taip, tai nelaimė, kuri gali virsti net tragedija, tačiau tai yra vieno žmogaus nelaimė. O su užkrečiamomis ligomis jau yra kitaip. Čia net nenorėdamas gali užkrėsti žmogų ar net daug žmonių. Todėl yra gyvybiškai svarbu, kad informacija apie užkrečiamas ligas ir jų prevenciją būtų lengvai ir viešai prieinama žmonėms. Niekada negali žinoti kada tau teks su tuo susidurti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *